Доброякісна гіперплазія передміхурової залози

Раніше це захворювання називали аденомою передміхурової залози.

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ) - це розростання парауретральних залоз на рівні передміхурової залози. Причина цього захворювання - порушення гормонального балансу в чоловічому організмі, прояв чоловічого клімаксу. Починається це захворювання у віці близько 40 років. За статистикою зустрічається у понад 60% чоловіків старших 60 років. Помічена сімейна схильність (спадковість) цього захворювання.

Перші ознаки захворювання:

  • ослаблення струменя сечі;
  • нічні позиви до сечовипускання;
  • у важких випадках хворий практично не спить ночами, ходить в туалет через 30-40 хв., при цьому сечі виділяється дуже мало, розвивається затримка сечі - сечовий міхур переповнений сечею, але вона виділяється крапельками (хронічна затримка сечі).

Якщо пацієнт з гіперплазією передміхурової залози навіть на початкових стадіях вживає алкоголь, може розвинутися гостра затримка сечі - сечовий міхур повний, але випорожнити його людина не може.

Найбільш важким, небезпечним для життя ускладненням гіперплазії передміхурової залози є ниркова недостатність, яка може призвести до смерті.

Так що доброякісність цього захворювання відносна.

З цього потрібно зробити висновок: періодично, не менше одного разу на рік, проходити профілактичний огляд у лікаря уролога - андролога. Дуже важливо при огляді передміхурової залози виключити злоякісну пухлину простати. При цьому залоза щільна, майже «кам'янистої» консистенції. Якщо виникла підозра на злоякісність процесу необхідно зробити УЗД передміхурової залози, здати кров на гормони та онкомаркер (ПСА): УЗД краще робити ректальним датчиком.

Чим раніше встановлений діагноз, тим легше зупинити за допомогою медикаментозних засобів розвиток гіперплазії передміхурової залози, не доводячи хворобу до необхідності оперативного лікування. Лікуванням раку простати займається онкоуролог. Це дуже важке захворювання, котре вимагає термінового лікування - оперативного чи гормонального.

Записаться на прием

Close

Записаться на прием