Лікування безпліддя

Увага! Тільки в нашому Медичному Центрі Ви можете безкоштовно отримати консультацію лікаря по телефону!

Розрізняють дві форми безпліддя - первинну та вторинну. Первинне безпліддя характеризується тим, що вагітність ніколи не наставала у жінок, що живуть статевим життям та не застосовують протизаплідні засоби. Вторинним безпліддям називають форму, при якій в анамнезі відзначалася одна або кілька вагітностей, після чого вагітність не наставала протягом більше двох років. Нездатність жінки до зачаття в дітородному віці буває абсолютною, коли повністю виключена можливість вагітності (аномалії статевих органів, відсутність або крайня ступінь гіпоплазії матки, відсутність яєчників та ін), та відносною, коли у зв'язку з певними причинами вагітність неможлива, але настає після усунення таких причин. Особливе місце займає ендокринна безплідність, обумовлена дисфункцією однієї або кількох ендокринних залоз. Основна умова фертильності жінки - нормальна овуляція. Істотне значення має стан статевих шляхів, що забезпечують рух сперматозоонов та ооцитів, а також злиття сперматозоонов та яйцеклітини. Неодмінними умовами забезпечення цього процесу є прохідність маткових труб, можливість імплантації заплідненої яйцеклітини в слизову оболонку матки, умови для росту та розвитку плода. У жінок повинні бути регулярні овуляторні менструальні цикли, а постовулярні ендокринні зрушення і властивості ендоцервікального слизу повинні знаходитися в межах норми.

Для здійснення зачаття в маткових трубах необхідні умови, що сприяють переміщенню сперматозоонів з порожнини матки назустріч яйцеклітині (прохідність труб). Матка та її шийка повинні забезпечити утримання заплідненої яйцеклітини та плоду під час вагітності. У ряді випадків точних даних про етіологію безпліддя немає (важко пояснювані випадки безпліддя). У більшості таких жінок не виявлені явні причини, що перешкоджають настанню вагітності.

Безпліддя у жінок може бути фізіологічним - зумовленим відсутністю овуляції в дитячому і старечому віці, у період лактації. Є дані, що дозволяють стверджувати, що значні відхилення у фізіологічних функціях організму можуть бути викликані психогенними факторами. Як приклад можна навести випадки порушень овуляції у хворих з анорексією психогенного походження, у яких овуляція відновлюється після лікування від анорексії.

Дзвоніть! Приходьте! Двері нашої клініки завжди відкриті для Вас!
(044) 284-79-87
(044) 531-97-92

Записаться на прием

Close

Записаться на прием