Захворювання нирок і сечових шляхів

Захворювання нирок та сечових шляхів

Найчастіше зустрічаються запальні захворюваня нирок (пієлонефрит, піонефроз, туберкульоз нирок), сечового міхура (цистит), сечовивідного каналу (уретрит), предміхурової залози (простатит), яєчка (орхіт) та його придатка (епідидиміт), баланіт, а також пухлини сечостатевих органів, опущення нирок, гідронефроз, кісти нирок. Найбільш частими та важкими ускладненнями в клініці є уросепсис, гостра та хронічна ниркова недостатність.

За статистикою, захворюваннями нирок різного ступеня тяжкості страждають 350 з кожних 10 тисяч людей. Тільки до 70% випадків захворювання нирок діагностуються у жінок.

Захворювання нирок призводять до різних порушень функції сечовиділення, які виражаються насамперед у зміні кількості та складу сечі. При порушенні функції нирок з організму виводяться потрібні речовини, а шкідливі залишаються. Звідси інфекції сечовивідних шляхів, сечокам'яна хвороба, оксалурія, хронічний пієлонефрит, хронічний гломерулонефрит, хронічна ниркова недостатність.

Захворювання нирок

Пієлонефрит - це одне з запальних захворювань нирок. Викликається кишковою паличкою, стафілококом, синьогнійною паличкою, протеєм та іншими мікроорганізмами. Розрізняють вторинний (йому передують різні захворювання нирок та сечових шляхів) та первинний; гострий та хронічний; одно та двосторонній пієлонефрит. Морфологічні зміни при пієлонефриті мають характер клітинних інфільтратів. При хронічному пієлонефриті на поверхні нирки - множинні рубці. Корковий шар тонкий, нерівний.

Гострий пієлонефрит часто починається з високої температури, ознобу, болю у ділянці нирок; болісне прискорене сечовипускання, головний біль, нудота. У перші дні хвороби може підвищуватися вміст азотистих шлаків в крові. У сечі - гній (піурія), еритроцити (гематурія), білок, велика кількість бактерій (більше 100 тис. в 1 мл сечі).

Хронічний пієлонефрит нерідко виявляють при дослідженні сечі або вимірюванні артеріального тиску.

Можливі скарги на загальну слабкість, головний біль, відсутність апетиту, болі в попереку, часте сечовипускання. Шкіра бліда, суха. З розвитком захворювання питома вага сечі знижується, часто виявляється гіпертонія. Прогресування двостороннього пієлонефриту призводить до ниркової недостатності. У діагностиці пієлонефриту важливі спеціальні методи дослідження сечі, функцій нирок, рентгенологічні та радіоізотопні методи, в окремих випадках - біопсія нирок.

Лікування захворювань нирок

Лікування пієлонефриту:

  • антибактеріальна терапія (нітрофурани, сульфаніламіди, антибіотики);
  • при гіпертонії – гіпотензивні засоби;
  • нормалізація порушень відтоку сечі;
  • при відсутності протипоказань (ниркова недостатність, порушення прохідності сечових шляхів, гіпертонія) – курортне лікування (Трускавець, Ессентукі, Железноводськ).

Використання квантової терапії при лікуванні захворювань нирок апаратом РІКТА дозволяє зняти больові відчуття, набряк паренхіми, усунути дискомфорт в області нирок.

Імуностимулюючий, болезаспокійливий, бактерицидний ефект за допомогою квантової терапії апаратом РІКТА зберігається півроку після одного курсу (5-6 сеансів) лікування. Також, і здоровим людям можна проводити 2 курси профілактики захворювань нирок навесні та восени. У часто хворіючих людей, які мають більше 4-х загострень хвороби нирок на рік, повторні курси квантової терапії для лікування нирок проводяться кожні 3 місяці.

Записаться на прием

Close

Записаться на прием